وزیر آموزش و پرورش گفت: حدود ۲۰ درصد از مدارس به دلیل اینکه قدیمی هستند نیاز به باز سازی یا مقاوم سازی دارد.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاح مدارس برکت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجموعه تلاش وزارت آموزش و پرورش برای تامین فضای آموزشی با همت خیرین قوت میگیرد.

او با بیان اینکه براساس مصوبه ای که هیات دولت دارد و مقرراتی که وجود دارد، در مناطق روستایی هر مجموعه خیریه ای که ۳۰ درصد از منابع را تامین کند و در مناطق روستایی اگر ۵۰ درصد را تامین کند مابقی آن را دولت تعهد میکند، گفت: از این طریق فضا های آموزشی احداث می شوند.

حاجی میرزایی افزود: در مناطق روستایی این نسبت ۳۰ به ۷۰ است که امروز تفاهم کردیم که هزار واحد آموزشی به وسیله آموزش و پرورش و بنیاد برکت ساخته شود که امید است گشایشی در توسعه فرصت های آموزشی برای مناطق محروم باشد.

او با بیان اینکه ۵۰۰ مدرسه آموزشی نیز ساخته می شوند، گفت: تامین هزینه های آن به صورت برابر بین آموزش و پرورش و بنیاد برکت است که در مناطق شهری و محرومی که نیاز به فضای آموزشی دارند احداث خواهد شد.

وزیر اموزش و پرورش با بیان اینکه حدود ۲۰ درصد از مدارس به دلیل اینکه قدیمی هستند نیاز به باز سازی یا مقاوم سازی دارند، ادامه داد: به دلیل اینکه تحرک جمعیت داریم برخی از مدارس خالی از دانش آموز شده و در محدوده شهر های بزرگ با تراکم دانش آموز روبه رو هستیم.

حاجی میرزایی گفت: نیاز داریم که در این بخش ها فضای آموزشی ساخته شود که در طول سال هم مجموعه تلاش های آموزش و پرورش و هم خیرین برای رفع این نقیصه فعال هستند.

او با بیان اینکه طی سال های دولت تدبیر و امید هر روز ۲۹ کلاس درس ساخته شده است، ادامه داد: اعتباراتی که به امر نوسازی مدارس اختصاص یافته بیش از ۷ برابر در طی این ۸ سال شده است و اعتباراتی که خیرین کمک می کنند به حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان در سال رسیده است.

۲۰ درصد مدارس نیازمند بازسازی هستند/ ساخت روزانه ۲۹ کلاس درس در دولت دوازدهم

اینکه ,پرورش ,آموزشی ,های ,مدارس ,آموزش ,و پرورش ,آموزش و ,در مناطق ,بیان اینکه ,با بیان ,اینکه قدیمی هستند ,دلیل اینکه قدیمی

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ترجمه مقاله 1706952 mahyatcomputer ندای فارس آشپزخونه 20 آرامش آفرینان پاسارگاد مطالب اینترنتی معرفی کالا فروشگاهی دارالقرآن شهيد محمد احمدي چکنه LINA WORLD baghefiruzei