وزیر آموزش و پرورش گفت: حدود ۲۰ درصد از مدارس به دلیل اینکه قدیمی هستند نیاز به باز سازی یا مقاوم سازی دارد.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاح مدارس برکت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجموعه تلاش وزارت آموزش و پرورش برای تامین فضای آموزشی با همت خیرین قوت میگیرد.

او با بیان اینکه براساس مصوبه ای که هیات دولت دارد و مقرراتی که وجود دارد، در مناطق روستایی هر مجموعه خیریه ای که ۳۰ درصد از منابع را تامین کند و در مناطق روستایی اگر ۵۰ درصد را تامین کند مابقی آن را دولت تعهد میکند، گفت: از این طریق فضا های آموزشی احداث می شوند.

حاجی میرزایی افزود: در مناطق روستایی این نسبت ۳۰ به ۷۰ است که امروز تفاهم کردیم که هزار واحد آموزشی به وسیله آموزش و پرورش و بنیاد برکت ساخته شود که امید است گشایشی در توسعه فرصت های آموزشی برای مناطق محروم باشد.

او با بیان اینکه ۵۰۰ مدرسه آموزشی نیز ساخته می شوند، گفت: تامین هزینه های آن به صورت برابر بین آموزش و پرورش و بنیاد برکت است که در مناطق شهری و محرومی که نیاز به فضای آموزشی دارند احداث خواهد شد.

وزیر اموزش و پرورش با بیان اینکه حدود ۲۰ درصد از مدارس به دلیل اینکه قدیمی هستند نیاز به باز سازی یا مقاوم سازی دارند، ادامه داد: به دلیل اینکه تحرک جمعیت داریم برخی از مدارس خالی از دانش آموز شده و در محدوده شهر های بزرگ با تراکم دانش آموز روبه رو هستیم.

حاجی میرزایی گفت: نیاز داریم که در این بخش ها فضای آموزشی ساخته شود که در طول سال هم مجموعه تلاش های آموزش و پرورش و هم خیرین برای رفع این نقیصه فعال هستند.

او با بیان اینکه طی سال های دولت تدبیر و امید هر روز ۲۹ کلاس درس ساخته شده است، ادامه داد: اعتباراتی که به امر نوسازی مدارس اختصاص یافته بیش از ۷ برابر در طی این ۸ سال شده است و اعتباراتی که خیرین کمک می کنند به حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان در سال رسیده است.

۲۰ درصد مدارس نیازمند بازسازی هستند/ ساخت روزانه ۲۹ کلاس درس در دولت دوازدهم

اینکه ,پرورش ,آموزشی ,های ,مدارس ,آموزش ,و پرورش ,آموزش و ,در مناطق ,بیان اینکه ,با بیان ,اینکه قدیمی هستند ,دلیل اینکه قدیمی

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ترجمه مقاله setaraksoheil plusfile مشاوره تحصیلی مغز کاوشگر - BRAIN PROBE بهشتِ عاشقی وکیوم لند سايت مقالات و کتاب نيازمنديها - آگهي رايگان زینو ترس و لرز